E-book, video, vysílání, strategie... Projděte "onlajnem" s úsměvem :)

Čím začít???

Znáte těchto 5 věcí, které by měl vědět každý začínající on-line podnikatel?

Přidejte se také na:

Jak uspět (v on-line podnikání)???

Jak uspět??? Vytrvejte ;). Rada, kterou si mám strčit za klobouk? Možná, ale přečtěte si, proč píšu právě o vytrvalosti.

V rozhovoru s Růženou Nekudovou jsme se bavily o vytrvalosti, těžkých životních obdobích i o tom, že je super naučit se říkat si o pomoc (a nejen o tom tedy :)).

Vytrvalost určitě není jedinou „podmínkou“ pro to, aby člověk uspěl, považuji ji ale každopádně za hodně důležitou.

Hlavní myšlenky našeho rozhovoru?

  • Nevzdávejte se při prvním nezdaru.
  • Často nás právě ty těžké okamžiky našich životů mohou posunout dál.
  • Jak se postavíme k různým situacím, je JEN na nás.
  • Říkat si o pomoc a dokázat se spolehnout na druhé je úžasné!

 

Ale teď už o té vytrvalosti… 🙂

Vytrvalost v hlavní roli

aneb nevzdávejte se, když to nevyjde hned na poprvé (ať už je to cokoliv)

Některé věci nebo projekty se nám nemusí povést hned a často je to pro nás opravdu demotivující. Sama ze svých zkušeností ale vím, že je potřeba se nakonec prostě zvednout a jít dál.

Pustila jsem se do nového projektu = podnikání. Napíšu e-book a bude to super, pak už to půjde samo, alespoň to tak vypadalo, když jsem sledovala různé lidi, kteří už takhle podnikali.. Spoustu času jsem strávila studiem a učila se novým věcem, ale bavilo mě to, dávalo mi to smysl.

Nakonec, když už jsem došla k tomu, že jsem e-book napsala a upravila, jsem se přihlásila do výzvy, která probíhala v rámci kurzu, který jsem tenkrát absolvovala. Moc jsem si přála se umístit, ale bohužel.

Tenkrát mě to tak rozhodilo a zklamalo, že jsem chtěla všeho nechat a na všechno se prostě vybodnout. I když jsem samozřejmě věděla, že umístit se nemůžou všichni :). Jenomže, vytoužené prodeje taky nikde a co teď,…

Tolik času, co jsem tomu všemu věnovala, ukrajovala jsem se ze spánku, protože s malým dítětem přes den téměř dělat nešlo a výsledek? Pocit smutku a především toho, že jsem selhala, prostě jsem to NEDALA.

Pak jsem se ale oklepala a řekla jsem si: „Kašlu na to“. Buďto to můžu zabalit a nebo se do toho opřu ještě víc.

Tenkrát jsme si s jednou kamarádkou dodávaly naděje a síly. Často na to vzpomínám, jak jsme se hecovaly, že se třeba umístíme v další výzvě a budeme spolu na webináři. A zase to neklaplo…

Ale víte co? Čert to vem!! Moje kamarádka je velice úspěšnou autorkou e-booků a vydala dokonce knihu. A víte, jak je to s tím vysíláním? Uděláme si vlastní :).

A uvidíte ho i vy! Kde? Na FB -EBOOK s úsměvem, kde s různými zajímavými lidmi vysílám živě. Proč? Aby i ostatní věděli, že to jde. A že dokážou všechno, pro co se rozhodnou :).

Vytrvejte = vyhrajte

A nejsem to jen já a zatím nejmenovaná kamarádka, kterou v dubnu potkáte na mém LIVE vysílání, ale i Růžena, se kterou jsme dělaly rozhovor.

Když jsme s Růženou mluvily o tom, jak se dostala k tomu, co dělá, tedy pomáhá lidem a dokonce se odhodlala vydat vlastní knihu Vězení jako dar, také jsme se mohli dozvědět, že začala sice před časem podnikat, ale v úplně jiném oboru a postupem času se dostala už k tomu, co dělá teď.

Kdyby si tenkrát řekla, že se jí nedaří a kašle na to, nikdy by se nedostala k tomu, aby napsala knihu. Nikdy by nemohla inspirovat druhé a tvořit úžasné meditace.

Vytrvala i když se octla ve velice težké životní situaci, když byla odsouzena a strávila 21 dní ve vězení. Překonala všechny své démony i křivdu, která se jí tenkrát stala a byla odsouzena i přes to, že byla nevinná.

Vytrvala, i když napsat a vydat knihu (a dostat ji k lidem) je organizačně nelehký úkol.

Je těžké být vytrvalý?

STOJÍ TO VŮBEC ZA TO?

Nebudu vám tu vyprávět, že to je pro každého a nic na tom není. Takže ano, někdy je to těžké, ale na našich příkladech vidíte, že to jde. A že výsledky jsou úžasné. Teď už máme své spokojené klienty, kteří se k nám rádi vrací. Pomáháme druhým a děláme to, co milujeme, dává nám smysl a naplňuje nás.

Často děkuju za to, že jsem to tenkrát nevzdala. A co z toho máte vy? Třeba e-book Jak upravit svůj e-book ve Wordu . Tím, že vytrváme, totiž nepomůžeme jen sobě, ale také ostatním :).

Kdo je Růžena Nekudová?

Pokud jste nyní na křižovatce, ve slepé uličce, nebo hledáte inspiraci, rady a tipy...

Mrkněte na tento e-book:

Líbil se Vám článek? Dejte mu LIKE 👍

Erika Čákorová

Autorka projektu E-BOOK s úsměvem a projektu Vysíláme živě. Napsala několik  e-booků: Jak upravit e-book ve WORDU10 věcí, které byste měli vědět při tvorbě e-booku
5 kroků k úspěšnému e-booku, 3 Pomocníci, kteří usnadní Vaši práci 
ve Wordu a Pánem Wordu... (všechny si je můžete prohlédnout ZDE).

Autorka on-line kurzů ÚSPĚŠNÝ E-BOOKPŘITAŽLIVÝ E-BOOKVYSÍLÁME ŽIVĚ a Úprava videa v Camtasia studiu.

Jejím aktuálně posledním dílkem je TIŠTĚNÝ NEKONEČNÝ PLÁNOVAČ.

Také upravuje e-booky  a weby.

Celý její příběh si můžete přečíst ZDE.

Komentáře