E-book, video, vysílání, strategie... Projděte "onlajnem" s úsměvem :)

Čím začít???

Znáte těchto 5 věcí, které by měl vědět každý začínající on-line podnikatel?

Přidejte se také na:

Jak vytvořit tlačítko s odkazem?

S hypertextovým odkazem v textu se setkáváme celkem často, občas nás někam přesměruje i obrázek, co ale vytvořit tlačítko s odkazem? Sama jsem ho použila vlastně u všech svých e-booků. A to ať už tlačítka, díky kterým můžeme snáze listovat dokumentem, tak tlačítka, která odkazují na jiné www stránky.

Jak může takové tlačítko s odkazem vypadat?

Stránka s tlačítky odkazujícími na různé www stránky. Celý eBook si můžete stáhnout na www.erikacakorova.cz

Na tomto obrázku vidíte čtyři tlačítka odkazující z Wordu na jiné www stránky. Nevypadají lépe, než jen podtržené sousloví? 🙂 Tři z těchto tlačítek se nacházejí na „stránkách dokumentu“, čtvrté z tlačítek je umístěné v zápatí a je tedy umístěné na každé stránce dokumentu v zápatí, pokud není nastaveno jinak. Tato tlačítka jsou vytvořena jako obrázky.

 

wdaq

V tomto případě tlačítka odkazují po kliknutí na určité stránky v dokumentu pro rychlejší orientaci čtenáře. Tato tlačítka jsem vytvořila pouze jako prolinkovaná sousloví, kterým jsem přidala tvar.

 

Jak vytvoříme tlačítko s odkazem?

Je to vlastně úplně jednoduché, protože si z textu vytvoříme obrázek, který pak stačí prolinkovat.

  1. Napíšeme text, který chceme mít na tlačítku.

tlacitko-1

2. Kolem textu si vložíme tvar.

tlacitko-2

3. Tvar upravíme- obtékání textu (za textem – aby byl vidět text, který jsme si napsali), barvu, obrys, stíny, přechody, a další.

tlacitko-3

4. Uděláme si printscreenem obrázek, ve kterém si vybereme pouze to, co potřebujeme. V našem případě tlačítko. Pokud nevíte, jak udělat printscreen, doporučuji tento článek. Pokud nevíte, jak pokračovat s úpravou obrázku v malování, koukněte se na tento článek.

5. Do dokumentu si vložíme tentokrát už obrázek tlačítka, který jsme si upravily v Malování nebo jiném programu a tento obrázek označte a udělejte z něj hypertextový odkaz.

Tlačítko máte hotové. Po převedení do pdf. si vyzkoušejte, že když na „tlačítko“ kliknete, přesměruje vás na stránku, kterou jste si nastavili.

Pokud Vám nebude odkaz fungovat, doporučuji převést pomocí online převaděče. Osvědčil se mi tento: https://www.freepdfconvert.com/

Chcete se naučit pracovat s Wordem?

Upravujete e-book?

Pak by se Vám mohly hodit tyto e-booky:

Líbil se Vám návod? Dozvěděli jste se něco nového? Dejte mu LIKE 👍

Erika Čákorová

Autorka projektu E-BOOK s úsměvem a projektu Vysíláme živě. Napsala několik  e-booků: Jak upravit e-book ve WORDU10 věcí, které byste měli vědět při tvorbě e-booku
5 kroků k úspěšnému e-booku, 3 Pomocníci, kteří usnadní Vaši práci 
ve Wordu a Pánem Wordu... (všechny si je můžete prohlédnout ZDE).

Autorka on-line kurzů ÚSPĚŠNÝ E-BOOKPŘITAŽLIVÝ E-BOOKVYSÍLÁME ŽIVĚ a Úprava videa v Camtasia studiu.

Jejím aktuálně posledním dílkem je TIŠTĚNÝ NEKONEČNÝ PLÁNOVAČ.

Také upravuje e-booky  a weby.

Celý její příběh si můžete přečíst ZDE.

Komentáře