E-book, video, vysílání, strategie... Projděte "onlajnem" s úsměvem :)

Čím začít???

Znáte těchto 5 věcí, které by měl vědět každý začínající on-line podnikatel?

Přidejte se také na:

Nepodceňujte písmo aneb jdeme na oběd, nebo do cirkusu?

Písmo… často probírané téma… Je Comics Sands OK nebo není? Jste nudní, když používáte přednastavenou klasiku? Možná, ale sama vím, že méně je někdy více!

Toulaly jsme se s kamarádkou městem a už se pomalu blížil čas oběda. Jídlu sice ani jedna moc nedáme, ale slyšely jsme o jedné restauraci, která prošla rekonstrukcí. Znala jsem ji jako starou zaplivanou hospodu, kam když člověk vešel, pohltila ho kouřová clona. Chodili jsme tam za mlada, jako studentíci gymplu mezi dopoledním vyučováním a „odpoledkou“.

K tomu místu nás tedy vedla spíše zvědavost. Místní tamtamy totiž šířily zprávy o tom, jak moc se to tam změnilo. Dokonce se nově v restauraci i vaří. Bylo tedy rozhodnuto a naše kroky směřovaly k jasnému cíli.

Hm, i z venku je to opravdu změna. Nová fasáda, před hospůdkou posezení s velkým slunečníkem… Obě jsme se těšily, až se podíváme dovnitř. Ještě než jsem vzala za kliku, můj pohled jasně zakotvil na vývěsce a mě v tu chvíli napadlo: „Jdeme do cirkusu, nebo na oběd?“

5A7KwDQt1od9HYUwPE7V5pQhreKmpr-8cLjECYl24Gw4mrROR1CNjp1wpzopfDNGhIi_UnI

Písmo, kterého se trošku leknete…

Foto není až tak kvalitní, ale pro vysvětlení toho, co mi v tu chvíli běželo hlavou, myslím stačí. Představte si sněhobílý papír a na něm písmo, které bije do očí. Ani foťák ten kontrast nedal a trošku si to ztmavil :).

Při tom to byla ohromná škoda, uvnitř to bylo opravdu krásné. Rozhodně bych nevěřila, že se něco takového dá udělat z té putyky, jakou jsem znala.

Vím, že někomu je to putna, hlavně, že si přečte, co je k jídlu. Pak ale existují lidé, kteří jsou už i možná trošku deformovaní (jako kupříkladu já:)). A věřte, že u nich to může mít až takový dopad, že do tohoto objektu už nikdy nevstoupí. Ne proto, že by byli namyšlení, ale prostě to na ně nepůsobí věrohodně. „Když ten, kdo má na starost propagaci, nebo jídelní lístky pracuje takhle, jak asi vaří kuchař?“ I takto nad tím může někdo přemýšlet.

Barevné písmo je fajn, ale…

Až budete příště něco psát a oči vám budou sjíždět na použití barev v textu (o kombinaci barev píšu např. v tomto článku), dejte je tam, ale s mírou. Mějte v paměti tento obrázek a pamatujte si, že i v tomto případě opravdu platí… : „Méně je někdy více!“ 🙂

Chcete se naučit pracovat s Wordem?

Upravujete e-book?

Pak by se Vám mohly hodit tyto e-booky:

Líbil se Vám článek? Uvědomili jste si u něj něco? Dejte mu LIKE 👍

Erika Čákorová

Autorka projektu E-BOOK s úsměvem a projektu Vysíláme živě. Napsala několik  e-booků: Jak upravit e-book ve WORDU10 věcí, které byste měli vědět při tvorbě e-booku
5 kroků k úspěšnému e-booku, 3 Pomocníci, kteří usnadní Vaši práci 
ve Wordu a Pánem Wordu... (všechny si je můžete prohlédnout ZDE).

Autorka on-line kurzů ÚSPĚŠNÝ E-BOOKPŘITAŽLIVÝ E-BOOKVYSÍLÁME ŽIVĚ a Úprava videa v Camtasia studiu.

Jejím aktuálně posledním dílkem je TIŠTĚNÝ NEKONEČNÝ PLÁNOVAČ.

Také upravuje e-booky  a weby.

Celý její příběh si můžete přečíst ZDE.

Komentáře