E-book, video, vysílání, strategie... Projděte "onlajnem" s úsměvem :)

Čím začít???

Znáte těchto 5 věcí, které by měl vědět každý začínající on-line podnikatel?

Přidejte se také na:

Proč můj e-book nikdo nechtěl? A co s tím?

Nedávno, když mi jedna paní psala o tom, jak její e-book nikdo nestahuje a jestli je tedy špatný a má napsat nový, vzpomněla jsem si na sebe… Může to být třeba pět let zpátky, kdy jsem se rozhodla, že napíšu e-book. V tu dobu jsem nevěděla, jak se něco takového vlastně dělá (natož, co pak s tím :D)

První seznámení s e-bookem

Ukázalo se, že napsat a upravit e-book není vlastně vůbec složité. Problém byl v tom, že jsem vlastně nevěděla, co s ním, jak ho dostat k lidem???

Skončilo to tak, že si e-book přečetlo pár mých známých a umísťovala jsem ho na nějaké stránky, takže možná dodnes „putuje“ po internetu. Ale krom první zkušenosti s e-bookem mi to vlastně nic nepřineslo. Řekla jsem si, že to asi bude blbost a nefunguje to…

Jenomže, to bych nebyla já, aby mi to nevrtalo hlavou dál :). Asi jsem na to šla špatně, když to někomu funguje a já udělala všechno, jak jsem měla (podle návodu) a nic… :/

Nevzdala jsem to aneb e-book na druhý pokus

Pár let na to jsem vstoupila do jednoho kurzu, který se stal mým odrazovým můstkem. Ano, nenastal zázrak přes noc, jak možná někteří očekáváte a pokud neočekáváte, určitě by se vám to líbilo… a můj e-book nezačal z čišta jasna vydělávat desetitisíce.

Sem tam si ho někdo objednal, ale objednávek bylo poskromnu. Když už jsem s tím hla a strávila nad tím tolik času, přeci to nenechám jen tak!!!

A tak jsem se dala do objevování

Studovala jsem různé techniky a zkoušela na sobě, co funguje a co nefunguje. Věděla jsem, že nestačí MÍT e-book a web (i když je to super první krok), ale potřebuji odhalit tajemství správného a efektivního fungování těchto nástrojů. A nejen těchto… :).

Cesta to nebyla snadná, ale nakonec se mi to povedlo a rozhodla jsem se, nenechávat si to pro sebe, ale podělit se o to i s ostatními.

Víte, proč můj e-book tenkrát nikdo nechtěl?

Protože o něm téměř nikdo NEVĚDĚL! A pokud řešíte to, že Váš e-book skoro nikdo nestahuje/nekupuje, možná jste na tom stejně jako tenkrát já. Sami si to v tu chvíli třeba taky neuvědomíte, ale dát samotný e-book na stránky a čekat, že se strhne stahovací šílenství, prostě nestačí.

Lidi totiž neví, že jste něco napsali, ale třeba je to právě to, co by se jim hodilo a stáhli (nebo koupili) by si ho rádi.

Tohle pro mě bylo tenkrát důležité uvědomění… Když máte totiž stránky chvilku, nemáte své klienty, chvilku trvá, než se o vás druzí dozví. A když o sobě nedáváte vědět, logicky se o vás nemohou dozvědět :). Jak říkám, zní to logicky, ale mně chvilku trvalo, než jsem si to v sobě srovnala.

Neustále jsem měla strach z toho, že bych tím mohla někoho obtěžovat (že sdílím články nebo nějaké věci ZDARMA). Pak jsem si ale uvědomila, že kdo nechce, to vlastně číst nemusí. Navíc na FB fungují (pro mě) zvláštní algoritmy, takže se to, co sdílíte ani nedostane třeba ke všem ze skupiny nebo stránky.

Jak dostat e-book k lidem?

  1. Propagujte na Vaší stránce na Facebooku.
  2. Sdílejte do skupin (do kterých se sdílet může a v ROZUMNÉ MÍŘE!!!).
  3. Zapojte se do diskuzí na Facebooku
  4. Odkazujte na e-book z článku.
  5. Příspěvky přidávejte i na Google+ a LinkedIn.
  6. Natočte video směřující k e-booku.
  7. Pusťte se do živých vysílání (které jsou populární a mají super dosah na FB).
  8. Vzdělávejte se :).

A co teď?

Zkontrolujte, jestli pro propagaci svého e-booku děláte opravdu vše, co se dělat dá (viz. seznam výše)

Sdílejte článek mezi své přátele na FB. Třeba je tohle právě to, co potřebují slyšet :).

Pokud jste nyní na křižovatce, ve slepé uličce, nebo hledáte inspiraci, rady a tipy...

Mrkněte na tento e-book:

 

Erika Čákorová

Autorka projektu E-BOOK s úsměvem a projektu Vysíláme živě. Napsala několik  e-booků: Jak upravit e-book ve WORDU10 věcí, které byste měli vědět při tvorbě e-booku
5 kroků k úspěšnému e-booku, 3 Pomocníci, kteří usnadní Vaši práci 
ve Wordu a Pánem Wordu... (všechny si je můžete prohlédnout ZDE).

Autorka on-line kurzů ÚSPĚŠNÝ E-BOOKPŘITAŽLIVÝ E-BOOKVYSÍLÁME ŽIVĚ a Úprava videa v Camtasia studiu.

Jejím aktuálně posledním dílkem je TIŠTĚNÝ NEKONEČNÝ PLÁNOVAČ.

Také upravuje e-booky  a weby.

Celý její příběh si můžete přečíst ZDE.

Komentáře