E-book, video, vysílání, strategie... Projděte "onlajnem" s úsměvem :)

Čím začít???

Znáte těchto 5 věcí, které by měl vědět každý začínající on-line podnikatel?

Přidejte se také na:

Proč živé vysílání „nefunguje“ každému?

Proč vysílání nefunguje každému?

Zkoušeli jste živá vysílání, ale máte pocit, že to nefunguje? Nesplňujte to to, co jste od toho čekali nebo co o vysílání říkají druzí?

V rozhovoru s Erikou Hanáčkovou jsme právě toto téma rozebíraly. Co se nám osvědčilo a co nám při vysílání pomohlo? Tak o tom mluvíme ZDE.

Jste-li vysílacím nováčkem, doporučuji:

  • Pravidelná vysílání (ideálně si stanovte den a hodinu, vaše publikum si na vaše vysílání zvykne a třeba na ně pak už budou vyloženě čekat)- toto je bod, který je super, ale víme, jak to je :). Já si třeba řekla, že budu pravidelně vysílat ten a ten den, jenže pak mi párkrát onemocněl syn a bylo po. Pokud je to ale jen trochu možné, dělejte to! Vážně to funguje (mluvíme o tom i v rozhovoru s Erikou).
  • Přemoci sebe sama– to, že někdy pravidelné vysílání člověk prostě nedává, se stane. Pak je tu ale ještě jedna věc… Sem tam se mi stávalo, že jsem si vymyslela tisíc jiných věcí, než abych musela jít vysílat. Když jsem se u toho jednou znovu přistihla, zjistila jsem, že mám prostě a jednoduše trému, a tak vysílání odsouvám, jak se dá. Jakmile jsem to zjistila, skončila jsem s odkládáním a vysílání si záměrně začala plánovat :).
  • Stanovte si termíny– termíny jsou super věc nejen v případě, že máte trému, ale i v případě, že vás přepadne lenost. Když máte termín = závazek, přistupujete k vysílání jinak, než když si řeknete, že to prostě někdy odvysíláte.
  • Domluvte si rozhovor– máte-li strach, je tohle prima pomůcka, jak se ho zbavit. Když si povídáte s někým jiným, je to totiž jako byste si povídali s kámoškou/kámošem u kafíčka.
  • Zjistěte, jaká témata vaše publikum zajímají a o tom vysílejte… Nemá cenu vysílat o něčem, co nikoho nebaví. A nebo… Live z koncertu… Sice prima, ale jakou hodnotu to pro vaše publikum má? Sem tam, proč ne, ale nestavte na tom všechna svá vysílání. Resp. můžete, ale pak vám nikdo nezaručí, že dosáhnete toho, čeho jste chtěli :).

Celý rozhovor

si přehrajte na Facebooku po kliknutí na obrázek:

Chcete také vysílat (webináře, rozhovory, sólo), ale nechcete na to být sami?

Přidejte se k nám 😉

 

 

Erika Čákorová

Autorka projektu E-BOOK s úsměvem a projektu Vysíláme živě. Napsala několik  e-booků: Jak upravit e-book ve WORDU10 věcí, které byste měli vědět při tvorbě e-booku
5 kroků k úspěšnému e-booku, 3 Pomocníci, kteří usnadní Vaši práci 
ve Wordu a Pánem Wordu... (všechny si je můžete prohlédnout ZDE).

Autorka on-line kurzů ÚSPĚŠNÝ E-BOOKPŘITAŽLIVÝ E-BOOKVYSÍLÁME ŽIVĚ a Úprava videa v Camtasia studiu.

Jejím aktuálně posledním dílkem je TIŠTĚNÝ NEKONEČNÝ PLÁNOVAČ.

Také upravuje e-booky  a weby.

Celý její příběh si můžete přečíst ZDE.

Komentáře