E-book, video, vysílání, strategie... Projděte "onlajnem" s úsměvem :)

Čím začít???

Znáte těchto 5 věcí, které by měl vědět každý začínající on-line podnikatel?

Přidejte se také na:

Sebevědomí jako vedlejší účinek… videa :)

O tom, jak jsem byla holka bez sebevědomí už jsem článek psala a díky videu a live se to změnilo. Opakovat se tedy nebudu, nicméně přečíst si ho můžete ZDE.

Až nedávno mi ale došlo, proč to tak bylo.

Jak jsem si nevěřila a viděla se jen v tom nejhorším světle, ani jsem se na sebe nedívala. Zrcadlům jsem se vyhýbala obloukem. Jen se do nich nemuset podívat a vidět tam tu ošklivou, tlustou (kdyby bylo vidět okem, tak i hloupou) holku.

Pak přišel zlom a věděla jsem, že „musím“ natočit video.

Ano, cítila jsem, že pokud se chci pohnout z místa, video musím natočit. Navíc dobrák Facebook mi to neustále připomínal… „Zveřejněte své první video a oslovte tak víc lidí.“ A to já jsem přeci chtěla. Oslovit víc lidí. Tak mi asi nic jiného nezbude…

Haha, moje první video bylo bez zvuku, bála jsem se na něm i mluvit :D.

Někde ho ještě určitě mám, ale to je celkem fuk, pak jsem točila další a tam už jsem byla já. Bylo to strašný, protože jsem neuměla stříhat, takže jsem se učila text zpaměti a musela to natočit na první dobrou.

Ale hlavně, musela jsem se na sebe dívat.

Totiž… Zkuste upravit video (nebo jen zkontrolovat) před zveřejněním bez toho, abyste se na něj museli dívat. No schválně, zkuste to :D.

Pak se stalo něco zvláštního.

Jak jsem se tak na sebe dívala na tom videu, uvědomila jsem se, že nejsem tak „hnusná“ jak jsem si myslela. A moje sebevědomí šlo nahoru. Postupem času jsem se sem tam dokonce přistihla, že se na sebe usmívám. No jasně, někomu to přijde na hlavu, ale pro mě to byl ohromný skok.

Ne, nemusíte jít hned točit videa.

Pro začátek můžete zkusit jít k tomu zrcadlu, nevyhýbat se mu a podívat se na sebe. Bez předsudků. „Jsem hnusná, tlustá a kdo ví co ještě nechte přede dveřmi pokoje se zrcadlem.

A vy, kdo chcete točit videa, ale máte strach,

vidíte, že vám videa mohou přinést i další pozitivní věci (než od nich původně očekáváte), jako třeba jiný pohled na sebe. Přeci jen když točíte a pak se na sebe díváte, poznáváte zase další část sebe sama.

Navíc tahle holka (kdysi bez sebevědomí) pro svoje účastníky kurzů NA PŘÁNÍ vytvořila on-line kurz na tvorbu a úpravu videí. Ano, na přání. O tom by se mi před rokem ani nesnilo. Natož při natáčení toho prvního videa bez zvuku :D.

Přestaňte tedy přešlapovat na místě, protože to vám nepomůže (soudím z toho, že mně to taky nepomohlo ;)) a zkuste se zajít podívat do zrcadla a nebo si natočte nějaká video (klidně rodinné) a zkuste se na sebe dívat… Třeba se na sebe postupem času taky budete usmívat :).

S láskou a vděčností
Erika 

Pokud jste nyní na křižovatce, ve slepé uličce, nebo hledáte inspiraci, rady a tipy...

Mrkněte na tento e-book:

Líbil se Vám článek? Dejte mu LIKE 👍

Erika Čákorová

Autorka projektu E-BOOK s úsměvem a projektu Vysíláme živě. Napsala několik  e-booků: Jak upravit e-book ve WORDU10 věcí, které byste měli vědět při tvorbě e-booku
5 kroků k úspěšnému e-booku, 3 Pomocníci, kteří usnadní Vaši práci 
ve Wordu a Pánem Wordu... (všechny si je můžete prohlédnout ZDE).

Autorka on-line kurzů ÚSPĚŠNÝ E-BOOKPŘITAŽLIVÝ E-BOOKVYSÍLÁME ŽIVĚ a Úprava videa v Camtasia studiu.

Jejím aktuálně posledním dílkem je TIŠTĚNÝ NEKONEČNÝ PLÁNOVAČ.

Také upravuje e-booky  a weby.

Celý její příběh si můžete přečíst ZDE.

Komentáře