E-book, video, vysílání, strategie... Projděte "onlajnem" s úsměvem :)

Čím začít???

Znáte těchto 5 věcí, které by měl vědět každý začínající on-line podnikatel?

Přidejte se také na:

Tajemství úspěšného e-booku? Prozradím vám ho!

V rozhovoru Jolany Fišerové s Erikou Čákorovou zjistíte, proč se Erika nyní rozhodla odtajnit svoje zkušenosti s tvorbou úspěšných e-booků a zpřístupnit je i laickým uživatelům.

Proč si svoje know-how raději nenecháš pro sebe a nevyužíváš je jen v rámci služeb pro své klienty? Nebojíš se ztráty mnoha zakázek?

Nebojím :). Naopak, udělá mi obrovskou radost, až se mi další a další zákazníci nebudou utrápeně svěřovat s tím, že vlastně už léta píšou do šuplíku spousty užitečností, které by při zveřejnění výrazně pomohly ostatním, ale že se necítí na to vyjít s nimi ven, i když by velmi rádi.

Lidé se často, zbytečně, obávají, že nemají dostatečný talent. Ale ve skutečnosti jim chybí pouze některé technické a strategické dovednosti, které se mohou snadno doučit.

 

Opravdu to zvládne každý?

Ano. Naučím vás vytvořit prodejní e-book v jednoduchém prostředí běžně dostupného Wordu, a to krok po kroku. Doslova si pro něj dojdete po předem vyšlapané cestičce :).

Skvělé je, že zkušební klienti jsou tak nadšení tím, co zvládli, ačkoliv si mysleli, že jim se to nemůže nikdy povést, že se po dokončení prvního okamžitě pouštějí do dalších e-booků a hrdě mi je posílají k prohlédnutí. A hlavně už si je pak troufají vydat :).

V čem je tvůj kurz Úspěšný e-book jiný než podobné kurzy?

Tak on hlavně žádný podobný ucelený online kurz, který by člověka vedl „za ruku“ jednotlivými fázemi tvorby, propojenými s jistými strategiemi, na českém a slovenském trhu aktuálně není. Vznikl z akutní potřeby mnoha klientů, kteří s nadšením přivítali zprávu, že už je možné se do něj přihlásit.

V kurzu společně projdeme postupně 5 kroky. V prvním kroku si ujasníte, proč vlastně e-book chcete psát, a já vám prozradím leccos důležitého ze zákulisí online podnikání. Ve druhém kroku najdeme to správné téma, které s vámi rezonuje a zároveň přinese užitek vašim zákazníkům. Ve třetím kroku se pustíte do psaní a nebojte se, rozhodně vás v tom samotné nenechám :). Ve čtvrtém kroku dodáte svému e-booku profesionální vzhled. Vše si snadno nastavíte podle podrobných video-návodů, v nichž uvidíte přesně to, co se děje na vaší obrazovce počítače – prostě to jen zopakujete. V posledním, pátém kroku, vytvoříte opět podle video-návodu slušivý kabátek – obal pro váš e-book a vyšlete ho do světa díky osvědčeným propagačním technikám.

To ale není všechno! Předem jsem myslela i na možné chvíle váhání, zadrhnutí až tvůrčích krizí a mám pro vás rovnou připravené i balíčky intenzivní podpory a první autorské pomoci: například „protistrachovou příručku“ k překonání strachu z psaní e-booku nebo speciální meditaci pro zaměření se na cíl, ideální nástroj pro prokrastinátory :).

Proč vlastně některý e-book na trhu uspěje, a jiný ne, ačkoliv se zdají na první pohled podobné?

Úspěšnost e-booku ovlivňuje mnoho parametrů, z nichž mezi ty nejdůležitější patří strategie v pozadí, chytlavý název, atraktivní obal

Obal?

Ano, právě u elektronického produktu, který si nemohou zákazníci „osahat“, je rozhodující, aby si ho uměli co nejvěrněji představit.

Důležité je zaujmout a vzbudit důvěru svým neplaceným produktem, „ochutnávkou“, kterou ukazujeme zákazníkovi, že mu máme co nabídnout pro řešení jeho problému a že se na naše slovo může spolehnout. To mnozí autoři podceňují a pak se diví nízkým prodejům placených e-booků. Ale v kurzu se dobré optické čitelnosti, věcné srozumitelnosti e-booku i budování důvěry budeme dostatečně věnovat.

Co bys vzkázala čtenářům, kteří mají strach vytvořit a začít prodávat vlastní e-book, protože „ještě nikdy se jim nic nepodařilo“ a tak nechtějí znovu „riskovat“ neúspěch?

Předně, dosud jste neuspěli právě proto, že jste neměli k dispozici ucelený návod a neaplikovali jste ho krok po kroku důsledně do praxe. Nikdo vás přitom nevedl, nepodporoval a v případě potřeby vhodně neusměrňoval. Tyto překážky nyní zcela odstraňuje kurz Úspěšný e-book.

Za druhé, o nic nejde :). Co se stane, když se vám nakrásně nepodaří jeden e-book? Vytvoříte další! On-line kurz vám po vstupu zůstává už napořád, můžete s ním pracovat opakovaně podle potřeby.

Za třetí, nemá cenu čekat, „až se přestanete bát“. Bojíme se do té doby, než prostě začneme. Pak už nemáme na strach ani čas, ani myšlenky, protože se věnujeme tvořivější a smysluplnější činnosti, do které se plně ponoříme. Mám to odzkoušené na sobě i na svých klientech. Akce je na strach dosud nejlepším vynalezeným „lékem“ :-).

 

Eriko, děkuji za rozhovor a těším se na nové originální e-booky, které teď dostanou šanci opustit temno šuplíků právě díky tvému kurzu Úspěšný e-book.

 

Erika Čákorová

Autorka projektu E-BOOK s úsměvem a projektu Vysíláme živě. Napsala několik  e-booků: Jak upravit e-book ve WORDU10 věcí, které byste měli vědět při tvorbě e-booku
5 kroků k úspěšnému e-booku, 3 Pomocníci, kteří usnadní Vaši práci 
ve Wordu a Pánem Wordu... (všechny si je můžete prohlédnout ZDE).

Autorka on-line kurzů ÚSPĚŠNÝ E-BOOKPŘITAŽLIVÝ E-BOOKVYSÍLÁME ŽIVĚ a Úprava videa v Camtasia studiu.

Jejím aktuálně posledním dílkem je TIŠTĚNÝ NEKONEČNÝ PLÁNOVAČ.

Také upravuje e-booky  a weby.

Celý její příběh si můžete přečíst ZDE.

Komentáře