E-book, video, vysílání, strategie... Projděte "onlajnem" s úsměvem :)

Čím začít???

Znáte těchto 5 věcí, které by měl vědět každý začínající on-line podnikatel?

Přidejte se také na:

ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ jako nástroj pro podporu, motivaci a budování důvěry

Video rozhovor najdete ZDE.

Ahoj Jani, děkuji za to, že se podělíš s našimi čtenáři o své dojmy a zkušenostmi se živými vysíláními :).

Jmenuji se Jana Šandová, jsem lektorkou a milovnicí jazyků. Rady a tipy, jak se učit jazyky naleznete na stránkách www.jana-sandova.cz a na facebookové stránce Anglicky mluvíme a rozumíme.

Živé vysílání se dá použít různě… V minulém vysílání jsme s Ladou zmiňovaly například propagaci fyzických produktů, ale je opravdu hodně možností. K čemu ho používáš ty?

Živá vysílání používám na facebookových stránkách Anglicky mluvíme a rozumíme. Živé vysílání je pro mne další z možností,  jak být více ve spojení se studenty angličtiny, komunikovat s nimi přímo. Tento kontakt je osobnější. Mnohdy je rychlejší zapnout kameru a mluvit, než psát článek, příspěvek. Živá vysílání mají i větší dosah.

Živá vysílání také používám v uzavřené facebook skupině. Vytvořila jsem online kurz Angličtina pro úplné začátečníky. Součástí tohoto kurzu je také uzavřená facebook skupina. Každý týden se se studenty v této skupině sejdeme online. Já shrnu, co jsme v daném týdnu probírali, co nás čeká, na co si dát pozor, zodpovím dotazy studentů. Díky těmto živým vysíláním mohu studenty v kurzu více podporovat, motivovat a pružněji reagovat.

Vnímáš rozdíl mezi reakcemi lidí na živá vysílání a na psané posty?

Já živá vysílání považuji za další z možností komunikace. Lidé na ně reagují a tím mne inspirují.

Je něco, s čím jsi ve vysílacích začátcích měla opravdu problém? Měla jsi trému, strach, nebo to pro tebe bylo v pohodě?

Do kurzu Vysíláme živě jsem se přihlásila, protože jsem věděla, že vysílat chci a že chci vysílání zapojit do svého online kurzu. Ale zpočátku jsem se samozřejmě bála, měla trému. Nejhorší to bylo, než jsem stiskla tlačítko zahájit vysílání. Potom už se uklidním a povídám 😊, někdy o něčem jiném, než jsem chtěla. Vysílat jsem ale začala, i když jsem se bála.

Co ti pomohlo překonat strach a trému a pustit se do vysílání?

Jak jsem již řekla, byla jsem rozhodnutá, že vysílat budu. To mi v začátku pomohlo. Super byl závazek v naší uzavřené skupině, do kdy budeme vysílat. Vysílání jsem si naplánovala, zavázala se, a i když jsem se bála, vysílala. Musím říci, že mi také pomohly reakce jak spolužáků ve tvém kurzu, tak ale i reakce mých studentů v uzavřené skupině. Díky tomu, že nyní v této skupině vysílám pravidelně každý týden, je pro mne živé vysílání snazší a snazší. Cítím se mnohem jistěji, i když strach zpočátku vysílání mám stále 🙂 

Chcete vysílat, ale nechcete na to být sami? Přidejte se k nám…

Erika Čákorová

Autorka projektu E-BOOK s úsměvem a projektu Vysíláme živě. Napsala několik  e-booků: Jak upravit e-book ve WORDU10 věcí, které byste měli vědět při tvorbě e-booku
5 kroků k úspěšnému e-booku, 3 Pomocníci, kteří usnadní Vaši práci 
ve Wordu a Pánem Wordu... (všechny si je můžete prohlédnout ZDE).

Autorka on-line kurzů ÚSPĚŠNÝ E-BOOKPŘITAŽLIVÝ E-BOOKVYSÍLÁME ŽIVĚ a Úprava videa v Camtasia studiu.

Jejím aktuálně posledním dílkem je TIŠTĚNÝ NEKONEČNÝ PLÁNOVAČ.

Také upravuje e-booky  a weby.

Celý její příběh si můžete přečíst ZDE.

Komentáře