1 článek za týden? Opravdu je to nutnost?

„Kdo z Vás rádoby podnikatelů může říct, že psal jeden článek týdně po dobu jednoho roku? Za chvíli to zabalíte!“ Tak tohle jsem si přečetla v jedné diskuzi. Komentář tam nechal jeden pán a já tehdy byla naprostý nováček. No, nechtěla jsem být „rádoby“ podnikatel, ale chtěla jsem se stát opravdovou podnikatelkou.

Dnes mi to připadá naivní, ale uznejte… Když člověk neví nic o podnikání a o online podnikání tuplem ne, je rád za každou rádu nebo doporučení. Jasně, postupem času jsem si uvědomila, že ne všechna doporučení jsou dobrá, ale… Chvilku mi to trvalo. A zrovna argument s jedním článkem za týden mi až tak mimo nepřipadal.

Navíc ve spojení s radou, že mám prostřednictvím článku propagovat to, co dělám…

A tak jsem psala jeden článek za týden

Nějakou dobu to šlo, byla jsem plná radosti a nadšení, ale protože jsem dělala i spoustu dalších věcí (psala e-booky, učila se točit a stříhat videa, uvažovala jsem o online kurzu, upravovala e-booky druhých), stávalo se pro mě čím dál těžší psát jeden článek za týden.

Když jsem ale chtěla vynechat, vzpomněla jsem si na „rádoby podnikatele“ a zase běžela něco napsat. Ale víte co? Z radosti se stávala nutnost a mně čím dál tím méně přicházely nápady na to, o čem psát.

Až přišla doba, kdy jsem prostě ten článek nenapsala

A to ne týden, dva, ale asi měsíc. Chvilku jsem se tím trápila, ale pak jsem to hodila za hlavu. Najednou mi začaly chodit nápady a já napsala dva články ZA DEN. Netlačte tedy na pilu. Mám i spoustu kamarádek, úspěšných online podnikatelek, které NEPÍŠOU jeden článek za týden. A víte co? NIC se neděje.

Obzvlášť u nás žen, tvůrčí energie souvisí i s fází našeho cyklu a tak prostě opravdu nemá smysl se do něčeho nutit. A nedej bože z radosti udělat nutnou, otravnou povinnost. Co myslíte?

Navíc existují i různé alternativy

Můžete třeba natočit video

Viděla jsem třeba na jedněch stránkách, že autorka měla blogový článek, kde bylo napsáno už za nadpisem v závorce (VIDEO). Článek obsahoval jen pár řádků, takový úvod do problematiky a pak už jste si mohli pustit video.

Je to špatně?

Myslím si, že ne. Každý potřebujeme najít to, co nám vyhovuje a vyhovuje i těm, kdo nás sledují. A má li to být video? Proč ne :).

Navíc, když překonáte své strašáky, uvidíte, že kolikrát je snazší natočit video než napsat článek nebo eBook. A kór třeba v létě, kdy se takřka nikomu nic nechce :).

Pokoušejí se o Vás mdloby, jen si představíte, že byste si měli stoupnout před kameru? 😀 Řekla bych, že to je normální… Alespoň já to taky tak měla. Přečíst si o tom můžete tady.

Důkazem toho, že videa prostě „frčej“ je i to, že si o on-line kurz na tvorbu a střih videí, řekli „studenti“ z mých kurzů. Sami totiž došli k tomu, že e-book je super, ale videa jsou ještě lepší :).

A to ať už jako propagace e-booku a dalších služeb nebo jako další krok (třeba v podobě on-line kurzu).

A víte co?

Podívejte se, o čem mluvím :).

Pokud jste nyní na křižovatce, ve slepé uličce, nebo hledáte inspiraci, rady a tipy...

Mrkněte na tento e-book:

Líbil se Vám článek? Dejte mu LIKE 👍

Erika Čákorová
On-line podnikatelka, Projektor, mentorka, systematik a stratég. Pomáhám on-line podnikatelkám na cestě k jejich snům   Autorka on-line kurzů, autorka NEKONEČNÉHO PLÁNOVAČE.

Tohle by měl vědět KAŽDÝ začínající podnikatel

Ušetřil by si spoustu nervů, času i peněz...