Moje cesta...

Jak jsem začala?

A jak jsem postupovala na své cestě onlajnem?

A kde jsem aktuálně?

Kdo jsem?

Moje jméno je Erika Čákorová a jsem on-line podnikatelka, mentorka, autorka projektů On-line s úsměvem. V onlajnu se pohybuji od roku 2016 a svým klientům pomáhám s jejich weby- vytvoření, upravení, správu; technickou stránkou podnikání (aplikace, nastavení, propojení); ale i nastavením sebe sama.

S klienty pracuji různými způsoby, proto si každý může vybrat, co nejvíc vyhovuje jemu samotnému. Nabízím pomoc a podporu formou individuálních mentoringů, služeb i on-line kurzů.

A s čím svým klientům pomáhám? Pomáhám jim do jejich podnikání vnést smysl a řád tak, aby fungovalo. Pracujeme nejen s technickými věcmi, ale také s jejich nastavením a rozpouštíme bloky, které jim brání uspět v podnikání.

Osobní mentoring je pak komplexní balíček toho, co jim pomůže v podnikání uspět. Dostat jejich podnikání na úroveň, kdy funguje na automat. Vědí, kam směřují a jaké jsou jejich další kroky v podnikání. Mají v podnikání systém a řád (i když spousta lidí systém a řád rádo nemá, jsou situace, kdy je nezbytný :)), přehledné struktury služeb, které poskytují a především mají své klienty, které od nich opakovaně nakupují a vrací se k nim.

Jsem žena, která ví, kam jde...

Jsem žena, která ví, kam jde a proč tam jde. Pěkně krůček po krůčku směřuji ke svému cíli a v tom pomáhám i svým klientům.

Vždycky jsem to tak ale neměla. V podnikání jsem se plácala, zkoušela chvíli to, pak zase ono, neměla jsem jasný záměr, jasný směr a prostě jsem to tak nějak "plácala".

Jenomže, když něco prostě tak nějak "plácáme", má to odpovídající výsledky.

Kdybych dnes začínala znovu, první, co bych udělala, našla si mentora! I proto jsem začala podporovat druhé. Vím totiž, jaké je to plácat se od ničeho k ničemu s maximálním úsilím a nulovými výsledky.

Takže jak že to se mnou bylo? V roce 2016 jsem prošla kurzem, vytvořila jsem si svůj web, udělala e-book, pak druhý a čekala jsem příval objednávek. Bohužel nepřišel. I když... možná bohu dík :). No a protože se miliony padající z nebe nekonaly, hledala jsem další řešení.

Tenkrát jsem vstoupila do mentoringu a věci se začaly hýbat kupředu. Dala jsem svému podnikání řád a systém a ozubená kolečka se dala do pohybu.

Také jsem si uvědomila nutnost toho, být v onlajnu vidět a začala vysílat živě a točit videa. Na živá vysílání jsem pak na přání vytvořila i on-line kurz, který funguje dodnes. I když s totální inovací.

Měla jsem velice dobře našlápnuto, ale...

Svoje podnikání jsem málem pohřbila...

V mém životě se stalo několik situací, které vyústily v totální krizi a neschopnost pracovat.

Nebyla jsem schopná dělat nic.

A tehdy mě moje podnikání podrželo. Objednávky chodily, klienti se ozývali, ale já na nějakou dobu z onlajnu zmizela.

Svoji situaci jsem si vyřešila, bohužel to ale trvalo skoro rok a půl a bylo to pro mě tak náročné, že už mi prostě nezbývaly síly.

Svoje podnikání jsem tehdy mále pohřbila.

Věděla jsem, že buď něco změním, nebo odcházím...

Věděla jsem, že nechci odejít, věděla jsem, že to dám! Chci to dát! A tak jsem postupně sbírala síly. Nebylo to jednoduché, protože jsem si v životě potřebovala zpracovat další lekci, kam šlo hodně mé energie. (Více si můžete přečíst na blogu) Už jsem ale o svém návratu a o tom, že to zvládnu byla přesvědčená a stoupala si do své síly.

Šlo to pomalu, ale šlo. A já rostla, rostla a rostla a s tím i moje publikum a příjmy. Díky bohu, otočila jsem to, nahodila zpět do "Starých kolejí". I když to není správný výraz, protože jsem podnikání posunula díky všem těm zkušenostem a lekcím, kterými jsem si prošla, na jiný level.

Až zpětně jsem pochopila, že jsem si to všechno musela zažít proto, abych spoustu věcí pochopila, začala uvažovat jinak, přemýšlela v souvislostech a především se stala tvůrcem svého života.

Miluju svůj život i svoje podnikání

Aktuálně jsem ve fázi, kdy podnikání svoje i podnikání druhých posouvám stále dál a dál, ale ještě nejsem ve finále. Cítím to.

Každopádně se mi energie vrátila, respektive, vzala jsem si ji zpět. Baví mě život, baví mě nové možnosti a baví mě každý den. Jsou všechny růžové? NE! Ale já se změnila a já je vidím jinak.

Ne jako oběť, ale jako tvůrce a jako příležitost k dalšímu růstu. A jak rosteme my, vyvíjí se i věci kolem nás :). 

Kde mě můžeš sledovat?


Líbí se Ti můj příběh? Chceš číst dál? Mrkni na můj blog 😉

Poznej svou cílovou skupinu a rozjeď to naplno :)
Cílová skupina: V on-line podnikání je klíčové rozumět své cílové skupině. V tomto článku prozkoumáme, proč je…
Pojďme se společně dnes podívat na 3+1 důvod, proč Ti nevychází to, co si přeješ. Přemýšlela jsi…
Zrcadlení, znáš? Možná jsi o něm slyšela v souvislosti se vztahy, partnerskými vztahy, rodinou, stejně tak to…