3+1 důvod, proč Ti „nevychází“ to, co si přeješ

Pojďme se společně dnes podívat na 3+1 důvod, proč Ti nevychází to, co si přeješ. Přemýšlela jsi někdy nad tím, proč to tak je? Proč se někomu plní všechno, na co si jen vzpomene a Ty si něco vysníš a ne a ne k tomu dojít? Tvůj cíl se často spíše vzdaluje a možná už Ti pomalu dochází síly i trpělivost. Z jakého důvodu se to děje? Může jich být několik. Dnes opomeneme strategie, návaznosti a další věci a podíváme se na situaci z jiné strany.

Máš raději video? Podívej se na něj zde:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

1. Důvod = To, o co usiluješ, nechceš doopravdy.

Možná Ti to zní divně, chápu. Ale hned to vysvětlím. Může se to dít třeba v případě, kde všude slýcháš o tom, jak vydělávat 100 tisíc měsíčně, nebo milion (doplň si vlastní číslo) ale ty to vlastně nechceš. Víš, že by Ti stačilo třeba 50 tisíc a vyšší částku si vlastně ani představit neumíš. Jenomže protože se to omílá všude stále dokolečka a Ty to slyšíš všude, vezmeš si to za své.

Jenomže v tu chvíli nastává ROZPOR. Uvnitř totiž víš, že to tak není a když k sobě budeš upřímná, uznáš to. Jenomže, dokud si na to nepřijdeme a jsme v rozporu, neděje se bohužel to, že by se v nás oné částky třeba posčítaly a přišly (to by bylo super mimochodem :))). Děje se ale naopak to, že nepřijde většinou ani jedna. Protože lžeme sami sobě. A v podstatě tvrdíme něco, co s námi není v souladu.

Nemusí to být pouze věc týkající se příjmu.

Může to být i třeba: Řekli mi, abych něco dělala, se mnou to sice úplně neladí, ale dělám to, protože se to tak má a jiným to přináší výsledky. Případně proto, že nevím, jak jinak bych to měla dělat. A je to přeci jen snazší, než hledat cesty vlastní.

Jenomže výsledkem je opět ROZPOR. A výsledky v realitě? Nic moc :/.

2. Důvod = Zatím ještě není vhodná doba.

Některé věci sice chceme a máme k nim skvěle nakročeno, ale něco nám chybí. Zkušenosti, energie, trpělivost, atd. Třeba… Děláme hromadný kurz a chceme v kurzu 150 lidí a máme jich 10. Tohle jsem u pár lidí zažila. Jejich sen se nesplnil a oni byli zklamaní. Když se ale hodili do klidu a zamysleli se, mnohdy nakonec zjistili, že by 150 lidí v programu vlastně ani nezvládli. Buďto energeticky, nebo třeba odpovídat na jejich dotazy (nebyl správný čas), a nebo zjistili, že chtějí program více individuální.

Tohle jsem měla dost podobně i já V KOMBINACI S TÍM, CO JSEM ŘÍKALA V PRVNÍM BODĚ.

Chtěla jsem velké programy a pak jsem zjistila, že mě nebaví. Chyběla mi interakce s lidmi. Vadilo mi, že je vlastně neznám. Nevím, kdo je uvnitř a co konkrétně řeší. Teď mám ve svých programech možnost komunikace se mnou, v programu Nastav se na úspěch skupinová i individuální setkání. Znám účastnice programu. Vím, co řeší, jaká je jejich situace, jaké mají „bolístky“, se kterými je potřeba pracovat, v jaké životní situaci se nachází, čím si prošly a díky tomu jim krom stávajících materiálů v kurzu tvořím materiály další- na míru a zaměřuji se s každou individuálně na to, co řeší. To mi dává smysl, to mě baví a to mi funguje :). Jsem s tím totiž v souladu.

Ale kolik mi trvalo času, než jsem si k tomu došla. Chtěla jsem stále „prorazit hlavou zeď“, abych pak zjistila, že to, co tolik chci, mně vlastně nevyhovuje. Njn :)))

Zjisti, jak i Ty můžeš uspět ve svém on-line podnikání

3. Důvod = To, co chceš, podvědomě sobě samé sabotuješ.

Divné, že? Ale ano, může to tak být. Nepotřebujeme ani vnější vlivy, hravě si to zvládneme „pokazit“ sami. Zrovna v tomto týdnu jsme v programu Nastav se na úspěch na konzultacích řešily naše skryté sabotéry v podobě limitujících přesvědčení, strachů, bloků, atd.

Pojďme se podívat na následující situaci: Proč některé ženy v podnikání uspějí a jiné ne, i když třeba dělají to samé? Mají stejné téma, dělají podobné věci, ale jedna uspěje a druhá ne. Když to vezmeš logicky, to je přece divné, ne? Stejné kroky a různé výsledky?

Nějaký rozdíl tam tedy přeci bude, že?

Vezměme si opět ony dvě ženy. Ta, které se daří je pravděpodobně sebevědomá, stabilní, autentická s energií, která přitahuje. Zatímco ta, které se nedaří možná chce být navenek silná, uvnitř ale pláče. Sice si nasadila masku silné ženy, ale v její hlavě zní spousta vět, kterými se omezuje (Nemám na to, nejsem dost dobrá, nezvládnu to…) Nese si svá zranění a svá přesvědčení, které se jí promítají v realitě.

Příklady:

Dám Ti příklady toho, jaká přesvědčení jsem měla o sobě já. A musím říct, že se mi s nimi hodně špatně podnikalo. Zmíním jich tu pouze pár. Kdybych měla vypisovat všechny, byl by to hodně dlouhý seznam. Chci Ti na tom ale ukázat, že i v případě, že se v těchto řádcích poznáváš, není potřeba zoufat. Já to dokázala změnit a Ty můžeš taky! Pokud tomu budeš otevřená a budeš to chtít změnit.

Víš, kdysi i já byla tou ženou, která uvnitř pláče, vzteká se, bojuje proti všem a všemu a má pocit, že jí celý svět hází klacky pod nohy. Jojo, je to tak…

Takže zpět k těm mým přesvědčením, na které jsem si díky konzultacím vzpomněla:

Měla jsem pocit, že nejsem dost dobrá.
Taky pocit, že si nezasloužím víc.
Taky jsem byla přesvědčená o tom, že nikdy nemůžu mít to, co chci.
Nebo že když chci peníze, musím dřít.

A další a další. A v realitě se pak dělo to, že jsem si za něčím šla a když už jsem se přibližovala a měla to na dosah ruky, něco se stalo a já o to „přišla“. To dělalo třeba moje přesvědčení, že nikdy nemůžu mít to, co chci. Opakovalo se mi v životě v různých situacích a obměnách, ale doslova mě pronásledovalo do té doby, dokud jsem si na něj neposvítila.

A tady se dostáváme k tomu, co s tím.

Důležitou věcí, kterou jsem si taky díky jedné z konzultací uvědomila je to, jak se to lidi snaží přebít pozitivním myšlením, ale ono jim to nefunguje a paradoxně to bývá často ještě horší. A to proto, že si prostě lžeme.

Třeba, když nemám peníze, nemám za co bych koupila jídlo a tudíž ani nemám, co jíst a sednu si a budu si říkat… Mám peníze, mám peníze, mám peníze… Vím, že někde uvnitř sama sobě lžu a stejně žádné nemám.

Takhle se s tím nepracuje. To je trochu chybný „výklad“ pozitivního myšlení. Na to se můžeme taky někdy podívat, je to totiž i jeden z důvodů, proč lidem nefunguje tzv. zákon přitažlivosti. Do tohohle tématu ale zabíhat dneska nebudeme.

Takže zpět :). Strachy, bloky a limity v rámci programu jsem řešila pomocí konstelační metody, kvantových oprav a prostřednictvím vizualizací. Jenomže co když nic z toho neovládáš? Nezoufej a čti dál :).

Jak s tím můžu pracovat sama?

Sama u sebe s tím můžeš pracovat tak, že se podíváš na to, odkud Tvoje přesvědčení pochází. Můžeš si vzít tužku, papír a ku příkladu u přesvědčení „Nikdy nemůžu mít to, co chci“, si zapíšu všechny situace v životě, kdy to tak bylo. Kdy jsem nedostala to, co jsem chtěla?

Až dojdeš k nějaké situaci, kterou si pamatuješ jako poslední (Stala se tedy ve Tvém životě jako první)- třeba byly Ti tři a maminka na Tebe neměla čas, protože vařila a Ty jsi chtěla, aby si s Tebou hrála. (Nedostala jsi to, co jsi chtěla) Nebo … Ve 4. třídě jsi se tolik snažila o jedničku z angličtiny, ale dostala jsi dvojku. (Nedostala jsi to, co jsi chtěla).

Vymýšlím si, ale prostě je potřeba se dostat k té první situaci, kde to vzniklo. Není potřeba hledat mega situace, může to být opravdu drobnost. Doporučuji „vypnout hlavu“. Neanalyzovat, co bylo správně, co nesprávně. Prostě jdeš po pocitu.

Když tuhle klíčovou situaci najdeš, můžeš to pak v sobě samé přepsat. Někdy to jde jednoduše tím, že si to uvědomíme. Když zjistíme, že se to týká třeba Tvého dětství, můžeš ve vizualizaci udělat třeba to, že za dítětem, tedy za sebou samou přijdeš a odvedeš ho ze situace, nebo ho obejmeš, nebo mu prostě dáš, co potřebuje. Možná je to Tvoje (nebo něčí) pozornost, hračka, lízátko, chce, aby ho někdo vzal na kolotoč.

Pokud toto nepomůže a přesvědčení přetrvává dál, je možné, že to nebyla prvotní situace, nebo že je za tím ještě něco jiného. Buďto pátrej dál, anebo se obrať na někoho, kdo s těmito situacemi umí pracovat a procesem Tě provede. Je to důležité… Protože když podnikáš a máš pocit, že nejsi dost dobrá, nebo že si něco nezasloužíš, nebo že nikdy nemůžeš mít, co chceš, je to z Tebe na energetické úrovni cítit. Vyzařuješ to. To je věc první a věc druhá je ta, že si do svého podnikání v souladu se svými limitujícími přesvědčeními „házíš vidle“.

Jak to vypadá? Co se může dít?

Může se dít třeba to, že už to vypadá, že budeš mít klienta, nebo partnera v MLM a on najednou vycouvá. Přestane se ozývat, reagovat na zprávy, najednou Tě absolutně ignoruje, nebo Ti řekne, že se rozmyslel (to je individuální). Samozřejmě to se sem tam stane, konverze nebývá 100%, ale pokud se Ti nějaká situace opakuje často, doporučuju si na ni posvítit.

Když jsem tyhle věci postupně rozkrývala a zpracovávala si je, zjistila jsem, jak se mi jde najednou lehčeji. Energii, kterou jsem před tím vynakládala na „boj“ sama se sebou, respektive se svými nesloužícími přesvědčeními, jsem najednou mohla investovat mnohem efektivněji.

Před tím jsem sice měla nějaké výsledky, ale byly neskutečně vydřené a násobně menší než ty, co přišly v momentě, když jsem limitující přesvědčení, bloky a strachy postupně odhazovala.

Tím, že se stáváš sebevědomější, pevnější, stabilnější, sebejistější a netáhnou Tě zpět Tvoje bloky a přesvědčení, mění se i Tvoje vyzařování, máš víc energie… celkově, nejen v podnikání :), protože nemusíš bojovat s „větrnými mlýny“. To dá totiž sakra zabrat.

No a díky tomu pak můžeš víc prostoru věnovat smysluplné práci a tvořit si to, co DOOPRAVDY chceš.


Poznala jsi se, ale nevíš, jak s „odhazováním“ začít?

Dávají Ti řádky, které jsem napsala smysl? Poznala jsi se, ale nevíš, jak s „odhazováním“ začít? Podívej se na ochutnávkový vstup s individuální konzultací do programu Nastav se na úspěch najdeš zde >>>


SHRNUTÍ:

Proč Ti „nevychází“ to, co si přeješ a místo toho se kolem tebe děje úplně něco jiného?

  1. To, o co usiluješ, nechceš doopravdy.
  2. Zatím ještě není vhodná doba.
  3. To, co chceš, podvědomě sobě samé sabotuješ.

A POZOR! To nejlepší na konec :)))

4. Možná je pro Tebe připravené něco jiného, a možná dokonce mnohem lepšího, než by sis kdy dokázala představit :)))

Erika Čákorová
On-line podnikatelka, Projektor, mentorka, systematik a stratég. Pomáhám on-line podnikatelkám na cestě k jejich snům   Autorka on-line kurzů, autorka NEKONEČNÉHO PLÁNOVAČE.

Tohle by měl vědět KAŽDÝ začínající podnikatel

Ušetřil by si spoustu nervů, času i peněz...