5 důvodů, proč si zamilujete on-line kurzy

On-line kurzy jsem si zamilovala a hned vám řeknu i proč. Možná si říkáte, že to jsem říkala třeba i u živých vysílání a věřte tomu, že jsem nelhala :). Tady se to všechno pěkně propojí… E-book, vysílání, video, text, prostě všechno.

On-line kurz vám přinese užší kontakt s klienty

On-line kurzy jsou super pro prohloubení vztahu s klienty. Moje zkušenost je taková, že i když si lidé stahovali nebo kupovali moje e-booky, na maily téměř nereagovali.

Když jsem ale pak začala dělat on-line kurzy, které jsem třeba ještě doplnila podpůrnou skupinou na Facebooku a živými vysíláními, vztahy se začaly prohlubovat a často přerostly až ke spolupráci nebo navázání nových přátelství :).

Navíc po zkušenosti s jedním kurzem nakupovali pak někteří další.

Spousta možností nastavení

Na rozdíl od e-booku, kde napíšete text, vložíte obrázky, odkazy a upravíte ho, zde máte spoustu možností.

Budou v kurzu videa? Přidám pracovní listy? Přidám mp3 ke stažení?

Poběží on-line kurzy po celý rok? Budu ho spouštět je v nějakou dobu? Budu k němu mít podpůrnou skupinu na Facebooku? Jaké do ní budu přidávat příspěvky?

Budu účastníky podporovat prostřednictvím živých vysílání?

Vidíte?

Spousta možností, kdy vám každý způsob přinese jiné výsledky. Sama jsem si to vyzkoušela na svých on-line kurzech a musím říct, že jsem za to opravdu ráda 😉

Rozvoj sebe sama

On-line podnikání je sám o sobě jeden velký osobní rozvoj, na to už jsem přišla dávno :). Aby se člověk posouval dál, čelí nejrůznějším „výzvám“.

Stejně tak je to i s on-line kurzy. Nikdy nevíte, jaká skupinka lidí se vám sejde a s jakými lidmi v rámci skupinky budete pracovat :).

Některá skupina s vámi chce komunikovat, jindy jsou její členové hlavně tichými pozorovateli, nebo potřebují spíše individuální přístup :).

Důležité je, nebrat si to osobně, každý jsme jiný a každému vyhovuje něco jiného. Kdysi jsem si sem tam říkala, že možná dělám něco špatně, že se mnou lidé ve skupině ihned nekomunikují, nedávají sami od sebe příspěvky… No, teď už to tak nevnímám. Vždy je vše tak, jak má být :).

Někomu trvá pár dní, než se „rozkouká“, někomu pár týdnu. A někdo ve skupince nechce komunikovat vůbec, jen si projde kurz, popř. se na něco zeptá na chatu nebo mailem.

Ta rozmanitost je super :).

Vyšší příjem

V on-line kurzech bývá více obsahu než třeba v e-booku. Nad „postavením“ on-line kurzu možná strávíte více času, ale také si za něj určitě řeknete více peněz.

U nás se pak kurzy pohybují cca od 500Kč… Horní hranice dosahuje klidně několika desítek tisíc.

Kombinace různých prvků

Máte e-book, píšete články, vytváříte různé materiály, točíte videa? Pak je možná na čase to všechno propojit a dát dohromady právě v on-line kurzu, kde zužitkujete to všechno, co už umíte :).

Pokud rádi tvoříte, je on-line kurz něčím, kde zákazníkům předáte hodnotu a ještě můžete popustit uzdu tvořivosti. (V oblasti grafického designu to moc nepřehánějte :))

Zaujala vás tvorba on-line kurzu, ale nevíte, jak na to?

Pojďte do toho se mnou a přidejte se k nám :). Klikněte na obrázek níže a zjistěte více o tom, co všechno spolu zvládneme.

Erika Čákorová
On-line podnikatelka, Projektor, mentorka, systematik a stratég. Pomáhám on-line podnikatelkám na cestě k jejich snům   Autorka on-line kurzů, autorka NEKONEČNÉHO PLÁNOVAČE.

Tohle by měl vědět KAŽDÝ začínající podnikatel

Ušetřil by si spoustu nervů, času i peněz...